Механізм отримання гранту

та приблизний фінансовий розрахунок інвестицій у тепличне господарство

Співзасновниця компанії ТОВ «Український Аграрний Консалтинговий Центр» Валентина Минко зібрала 2021 року групу спеціалістів з агрономії, конструювання та фінансового консалтингу, яка в подальшому стала компанією-помічником аграріям у різних питаннях. Сьогодні один з основних напрямків компанії є проєктування тепличних комплексів як під грантову програму згідно з постановою КМУ 738 від 21 червня 2023 року, так і без неї.

Валентина Минко, маючи власне невеличке тепличне господарство, стикнулася з проблемою кваліфіко-ваного консалтингу в різних напрямках. На ринку є багато компаній, які надають такі послуги, але кожна з яких спеціалізується на своєму напрямку, а от отримати все з одних рук поки не вдалося. Тому наша команда почала вивчати питання тепличного консалтингу. Як результат, розробили перший проєкт, який проходив дуже складне погодження. Комісія з міністерства, яка перевіряла проєкт, повертала його понад 10 разів, поки не розробили проєкт, який задовольнив усі нормативні правила проєктування, а головне – був придатний до практичного використання. Потім за проєктом почалося будівництво – і знову фаза навчання: що, де і як. І тільки після проходження повного циклу будівництва та підготовки відповідних документів було закінчено та доопрацьовано проєкт. Далі були проєкти, які вже рухалися за новими вдосконаленими та відпрацьованими документами. Так у нашому кейсі є понад 12 погоджених проєктів під грант, за якими відбувається будівництво. Тобто ми робимо не тільки проєкт для отримання погодження під грант, а за нашим проєктом можна будувати.

ЧОМУ ДО НАС ЗВЕРТАЮТЬСЯ

 • Досвід. У нашому портфоліо – понад 26 проєктів, понад 340 теплиць, більше як 170 000 м2 збудованих теплиць.
 • Агроконсалтинг. Ми не просто продаємо Вам залізо з плівкою, а наші спеціалісти з більш ніж 30-річним досвідом розкажуть, як правильно обрати потрібний тип теплиці, зважаючи на те, яку продукцію Ви вирощуєте, та допоможуть організувати тепличне господарство під «ключ».
 • Ми проєктуємо не тільки теплиці, але й усю супутню інфраструктуру, таку як під’їзди, котельні, свердловини, холодильники та інші допоміжні приміщення.
 • Ви вже на стадії проєктування бачите в 3D-графіці, як це буде мати вигляд.
 • Терміни проєктування – від 7 до 10 робочих днів (залежить від вчасності надання документів).
 • За нашими проєктами СПРАВДІ БУДУЮТЬ.

Фінансові умови отримання гранту

Площа під
теплицями, га
Площа
ділянки, га
Державні Власні Загалом, грн
70 % 30 % ПДВ
1. 0,4–0,6 0,6–0,8 2 000 000 857 143 571 429 3 428 572
2. 0,8–1,2 1,0–1,4 3 500 000 1 500 000 1 000 000 6 000 000
3. 1,6–2,4 2,0–2,8 7 000 000 3 000 000 2 000 000 12 000 000

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ, АБО МЕХАНІЗМ ОТРИМАННЯ ГРАНТУ ТА ПРИБЛИЗНИЙ ФІНАНСОВИЙ РОЗРАХУНОК ІНВЕСТИЦІЙ У ТЕПЛИЧНЕ ГОСПОДАРСТВО

Згідно з умовами фінансування, можна отримати 1 грант на 1 юридичну особу.
Юридичні умови отримання гранту.

 1. На отримання гранту мають право лише громадяни України.
 2. Форма власності може бути будь-яка – від ФОП до ТОВ.
 3. Рекомендуємо будь-яку форму влас-ності, але з ПДВ. Оскільки всі процеси в Україні йдуть із ПДВ, і не правильно втрачати податковий кредит.

 4. Що входить у проєкт?
  – Реквізити компанії.
  – Документи на земельну ділянку, право власності/оренди мінімум на 7 років на дату подання заявки.
  – Геологія – мінімум 4 свердловини глибиною до 6 метрів (з описовою частиною).
  – Геодезія в масштабі 1:500 (прив’язка до сторін світу, хоча б одна точка з прив’язкою до балтійської системи координат, погоджена у відповідних інстанціях).

Механізм отримання гранту такий:

 1. Замовлення «Проєкту будівництва тепличного комплексу».
 2. Завантаження його в ДІЮ.
 3. Очікування відповіді.
 4. Після отримання наказу про погодження гранту впродовж 5 днів відкриття рахунку в ОщадБанку.
 5. Підписання договорів на надання послуг з будівництва теплиць та разом з копіями рахунків і платіжних доручень надсилання у відділення банку, де відкрито рахунок. Оплату витрат, пов’язаних із реалізацією проєкту будівництва модульної теплиці, проводить уповноважений банк на підставі рахунків-фактур (рахунок, квитанція, накладна тощо) та договору, укладеного між отримувачем і постачальником (продавцем) обладнання й матеріалів. Такий договір обов’язково повинен містити положення про сплату штрафних санкцій постачальником(продавцем) за порушення ним строків постачання обладнання.
 6. Упродовж 30 днів з дати відкриття рахунку внесення своєї частки грантових коштів. Далі Ощадбанк інформує МінАгро, який, своєю чергою, передає інформацію в МінЕкономіки, і тоді очікування надходження коштів.

P.S. Наявність на рахунку отримувача всієї суми коштів отримувача є достатньою підставою, щоб забезпечити фінансування проєкту будівництва модульної теплиці за відсутності коштів гранту. Тобто через 2 дні після зарахування коштів ними можна користуватися (сплачувати рахунки).

Після отримання гранту потрібно:

 1. Проводити підприємницьку діяльність мінімум 3 роки. В цей час буде відбуватися раз на пів року контроль зі сторони ОщадБанку щодо працевлаштованих людей та сплачених податків. У разі якщо отримувач коштів фактично сплатив податки та збори (єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, єдиний податок та земельний податок) на суму використаних бюджетних коштів раніше трирічного строку, проєкт будівництва модульної теплиці підлягає зняттю з контролю, а відповідний договір вважається виконаним.

  Якщо отримувач порушив вимоги цього пункту, він зобов’язується повернути різницю між фактично використаними бюджетними коштами та фактично сплаченими податками та зборами внаслідок реалізації проєкту будівництва модульної теплиці до державного бюджету не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому спливає три роки з дати початку реалізації проєкту будівництва модульної теплиці.

 2. Прийняти на роботу постійних 4 працівників та 10 сезонних на 1 га. Період працевлаштування сезонних працівників має становити не менш як 8 місяців протягом року. Отримувач зобов’язується створити робочі місця та працевлаштувати на них осіб на повну тривалість робочого дня із встановленням заробітної плати таким особам у розмірі, не меншому, ніж встановлений законодавством мінімальний розмір заробітної плати, що підтверджується сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за заробітною платою, нарахованою особам, з якими трудові договори було укладено протягом відповідного строку, у розмірі, не меншому, ніж розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, розрахований з мінімальної заробітної плати.
 3. Сплачуються такі податки:
  • єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • податок на прибуток підприємств;
  • податок на доходи фізичних осіб;
  • податок на додану вартість;
  • єдиний податок;
  • земельний податок.

Приблизні/теоретичні загальні витрати на реалізацію проєкту

Площа під теплицями, га Площа, на яку вистачає грантових коштів, га Вартість базових теплиць Базова вартість теплиць, грн Приблизна вартість зрошення, грн Інші витрати (посівний матеріал, добрива тощо), грн Загальні витрати без ФОП, грн
Розмір, м К-сть Площа, м2 Вартість, грн/м2
1 0,4–0,6 0,4 10х50 8 4000 750 3 000 000 720 000 150 000 3 870 000
2 0,8–1,2 0,8 10х50 16 8000 750 6 000 000 1 600 000 280 000 7 880 000
3 1,6–2,4 1,6 10х50 32 16000 750 12 000 000 2 400 000 500 000 14 900 000

МОЖЛИВИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Все залежить від продукту, який Ви плануєте вирощувати:

 • кущові: малина, лохина інше;
 • ягоди: суниця садова;
 • зелень;
 • овочі ранні: огірок, помідор, перець, баклажан, кабачок, капуста тощо;
 • овочі пізні: огірок, помідор, перець тощо.

ТОНКОЩІ,ЯКІ ВПЛИВАЮТЬ НА РЕЗУЛЬТАТ

 • Малина. Малина в теплицях буде родити, поки зовнішня температура не буде впродовж 3 діб -5 °С та нижче. Тоді ягоди опадуть. Але до цього часу буде урожай. Якщо зима тепла, то вартість малини сягатиме від 200 до 250 грн/кг.
 • Суниця садова. Тут важливо придбати добрі сорти та правильно доглядати, це виключно сезонний продукт.
 • Зелень. На зелень завжди є попит, але потрібно правильно організувати клімат у теплицях.
 • Ранні овочі. Бажано встановити опалення. Тоді середня вартість продукції може сягати від 70 до 250 грн/кг, залежно від виду продукту.
 • Пізні овочі. Результат буде залежати від зовнішньої температури та/або наявності опалення.

  Можливий фінансовий результат/прибуток може становити в межах від 2,5 до 4 млн грн/га.

 • Примітка. Величезну роль відіграє комплексний підхід до продукції, а саме: наявність перероблення. Коли в людей на городах достигає продукція, тоді попит падає і, відповідно, знижується ціна на продукцію. Як тільки ціна стає нижчою від рентабельної, продукцію потрібно переробляти: малину, суницю садову та інші ягоди – заморожувати; з огірка, помідора, капусти робити соління. Також можна розвивати інші види перероблення. Але це окрема тема для розмови. Для переробних підприємств є окрема постанова КМУ № 587 на відшкодування: будівництва холодильників, сортувальних цехів, ліній для сортування тощо.
Консультація з усіх питань
Ви можете проконсультуватись з нашими фахівцями по телефону або напишіть нам на email
+38(097)340-44-55
Телефонуйте, Пн-Пт 9:00 - 18:00
prbuilding@gmail.com
Пишіть, 24/7

  Thank you! Your submission has been received!
  Oops! Something went wrong while submitting the form.