Вирощування полуниці в теплиці високоприбутковий бізнес, особливо зараз коли у Вас є можливість створити, або розширити, власний тепличний бізнес за рахунок фінансової допомоги держави. Нагадаємо, з липня минулого року в Україні діє державна грантова програма сприяння розвитку теплиць та садів (Постановою КМУ №738). На цей рік в державному бюджете на ці потреби заплановано майже 1 млрд. грн., з них вже виплачено аграріям майже 240 млн. грн.
Але перед тим як почати розвивати, або розширити, власний тепличний бізнес з вирощування полинці, необхідно мати уявлення про технологію вирощування цієї культури. Це необхідно для розуміння тих ризиків та витрат які у Вас виникатимуть в процесі виробництва. Ділимося з Вами де якими порадами від наших колег із компанії УАКЦ, партнерів та клієнтів що мають багаторічний досвід виробництва цієї культури, щодо основних передумов успішного вирощування полуниці.
1. Використання якісного посадкового матеріалу, як правило це ремонтантні гібриди від надійних постачальників;
2. Дотримання технології живлення. Необхідно кожні два тижні проводити підживлення згідно фази розвитку: укорінення, вегетація, цвітіння, плодоношення;
3. Своєчасний захист рослин;
4. Створення оптимальних кліматичних умов: тепло, світло, вода, а саме:
o Температурний режим:
при висаджуванні t 11’С,
на початку вегетації t 18-20′,
в період цвітіння t 22′-25’C.
o Рівень вологи на період висаджування 85%, а у фазі цвітіння не більше 70%.
Ще кілька порад, від агронома УАКЦ:
1. Під час поливу треба запобігати попадання вологи на квіти і листя. Саме тому використовуйте для зрошення крапельний полив.
2. Пам’ятайте, світовий день у полуниці мінімум 7 до 9 годин, при таких умовах, при використанні ремонтантних гібридів нейтрального дня, цвітіння можна очікувати за 2-3 тижня після висадки. При умові коли світловий день складає 16-17 годин, поява цвіту можлива через 10-14 днів і для інших сортів.
3. При вирощувані полуниці обов’язково враховуйте Ваші кліматичні умови, особливості сортів які Ви використовуєте та період висаджування (весна, осінь, зима).
4. В похмуру погоду варто використовувати додаткове освітлення.
5. Для кращого запилення можна використовувати джмелі.
Якщо Ви зможете створити в своїх теплицях всі ці умови, то зможете вирощувати полуницю протягом всього року. Але, в кліматичних умовах нашої країни, це дуже дороге задоволення, особливо за високих цін на опалення та освітлення. Саме тому найбільш поширенішою бізнес-моделлю у нас є виробництво полуниці з весни до осені, отримуючи урожай з квітня по вересень.
Більше інформації про державну грантову програму можна отримати на сайтах Мінагрополітики та Українськиого аграрного консалтингового центру(УАКЦ) або за телефоном +38(097) 015-68-68
Компанії «PRBuilding» та УАКЦ пропонують Вам повний комплекс послуг з проектування теплиць. Наявність готового проекту Вашого тепличного комплексу є необхідною умовою отримання гранту. Цей документ є одним із обов’язкових, які подаються на затвердження до Міністерства аграрної політики та продовольства України. Ми також допоможемо Вам підготувати інші документи, необхідні для отримання державного грант.
Компанія «PRBuilding» приймає участь в реалізації цієї програми будуючи теплиці спроектовані нашими партнерами із Українського Аграрного Консалтингового Центру (УАКЦ). На сьогоднішній день ми реалізовуємо кілька проектів в Київській, Дніпропетровській, Житомирській областях.
Замовити у нас теплицю за індивідуальним проектом Ви можете у нас зателефонувавши за телефоном +38(097) 340-44-55.